دهقان فرماندار شهرستان بافق با حضور در اداره هواشناسی سینوپتیک بافق با مدیر کل هواشناسی استان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان یزد، رضا برهانی مدیر کل هواشناسی استان ضمن تشکر از مساعدت فرماندار محترم بیان داشتند شهرستان بافق به عنوان اولین شهرستان استان هست که تمامی ایستگاه های هواشناسی آن به سامانه های خودکار مجهز شده اند و بستر لازم جهت دسترسی بر خط و لحظه ای به اطلاعات جوی به صورت پیوسته فراهم شده است.

مدیر کل هواشناسی استان افزود: توسعه شبکه ایستگاه های هواشناسی نقش مهمی در مدیریت بحران و کاهش خسارات ناشی از وقوع پدیده های مخرب جوی در سطح شهرستان دارد.

از این رو احداث ایستگاه اقلیم شناسی خوسف و اهداف خاص حسن آباد در برنامه کاری این اداره کل قرار دارد.

همچنین حضور دهیار و اعضای شورای اسلامی جزستان بافق نیز به همراه فرماندار در محل ایستگاه و درخواست ایستگاه هواشناسی نیز مورد بحث قرار گرفت و مقرر گردید احداث ایستگاه باران سنجی خودکار در روستای جزستان نیز در برنامه عملیاتی توسعه شبکه ایستگاه های هواشناسی استان قرار گیرد.

دهقان فرماندار شهرستان نیز ضمن بازدید از سکوی ادوات هواشناسی بافق و آشنایی با نحوه کارکرد آنها از ساختمان مامور سرای هواشناسی بافق نیز بازدید و قول مساعدت جهت کمک به بهسازی آن و تامین اعتبار لازم جهت رفع نیاز های مجموعه هواشناسی شهرستان بافق را دادند.

خوسفیمشاهده نوشته ها

Avatar for خوسفی

روستای خوسف در ۱۱۰ کیلومتری شهرستان بافق وهمچنین ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بهاباد قرار گرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *