جاده روستایی خوسف – بشکان در شهرستان بافق استان یزد به طول۲۰ کیلومتر روز یکشنبه با حضور استاندار یزد به بهره برداری رسید.
به گزارش ایرنا ، این جاده طی سه گام و با اعتباری بالغ بر شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث شده است.

با بهره برداری از این راه ، ارتباط روستاهای بخش مرکزی بافق با بخش بهاباد برقرار شد.
نیمی از اعتبار ساخت این محور ارتباطی از محل دفاتر مناطق محروم کشور و نیم دیگر از اعتبارات ملی تامین شد که اجرای آن بر عهده بنیاد مسکن استان یزد بود.
استاندار یزد پس از افتتاح این طرح و بازدید از چند طرح عمرانی دیگر در جلسه شورای اداری شهرستان بافق گفت: آزادی ، امنیت ، توسعه زیرساخت های فرهنگی، اقتصادی، نظامی، عمرانی، صنعتی و دستیابی به انرژی صلحآمیز هسته ای
از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
“محمدرضا فلاحزاده” ، عدالت محوری ، رسیدگی به مناطق محروم، تامین مسکن نیازمندان و توسعه زیرساخت های صنعت را از سیاست های دولت نهم خواندو اظهار داشت: شعارهای دولت تنها با تلاش خادمان ملت محقق خواهد شد.
وی همچنین ایجاد یک شهرک صنعتی بزرک در کنار مجتمع سنگ آهن مرکزی بافق را ضروری دانست و یادآور شد: سازمان صنایع و معادن و شرکت شهرک های صنعتی برای فراهم کردن تسهیلات ساخت این شهرک آمادگی دارند و مسوولان محلی باید برای جذب آن تلاش کنند.
استاندار یزد با اشاره به چشم انداز توسعه بافق و مصوبات سفر ریاست جمهوری در این شهرستان گفت: گازرسانی، آبرسانی، صنعت، اداره گمرک، احداث کارخانه فولاد، دوخطه شدن راه آهن بافق-اردکان، دوبانده شدن راه بافق- یزد و بافق به بهاباد از جمله طرحهایی است که باید در بافق اجرا شود.
فلاح زاده در ادامه ، از عملیات اجرایی ساخت جاده بافق به نوق بازدید کرد. این طرح ۷۵ کیلومتر طول دارد که تاکنون ۵۲ کیلومترآن با هزینه ۲۰ میلیارد ریال ساخته شده است و برای اتمام طرح که ارتباط شهرستان بافق را به شهرهای استان کرمان برقرار می کند ، ۲۰ میلیارد دیگر نیاز است. همچنین کلنک احداث یک باب سالن ورزشی نیز با حضور استاندار یزد در بافق به زمین زده شد.
این سالن چند منظوره در زمینی به مساحت یکهزار و ۲۰۰ مترمربع و با سه میلیارد ریال اعتبار استانی تا دهه فجر سال آینده ساخته خواهد شد.
روستاهای خوسف و بشکان در ۱۲۰ کیلومتری جنوب بافق قرار دارند. شهرستان بافق با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شرق یزد واقع شده است.

خوسفیمشاهده نوشته ها

Avatar for خوسفی

روستای خوسف در ۱۱۰ کیلومتری شهرستان بافق وهمچنین ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بهاباد قرار گرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *