به گزارش آفتاب بافق،گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید سید علیرضا بشکوئیه(رضوی) جوانمرد ۱۸ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور پس از ۱۳ بار اعزام به جبهه در عملیات کربلای ۵ منطقه و شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید سید علیرضا بشکوئیه(رضوی) فرزند سید جلیل، سال ۱۳۴۷ در روستای خوسف از توابع شهرستان بافق در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.وی پس از طی دوران کودکی به تحصیل پرداخت و تا پایان مقطع دوم دبیرستان در هنرستان شهید باهنر بافق ادامه داد.

شهید سید علیرضا بشکوئیه فعالیت های انقلابی خود را از مسجد زادگاهش آغاز نمود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی با وجود آنکه تنها ۱۵ سال داشت، خود را موظف به دفاع از کشور،اسلام و انقلاب دانست.پس از گذراندن دوره های آموزش نظامی در باغ خان یزد،۱۳ مرتبه به جبهه اعزام شد که طی این مدت سه بار مجروح شد.

وی سرانجام تاریخ ۱۳۶۵/۱۱/۰۸ در عملیات کربلای ۵ و منطقه شمچه به آروزیش شهادت رسید.

کلامی از شهید: ای انسان ها بدانید که دنیا لحظه ای است،مواظب باشید فریب دنیا را نخورید.

لحظه های دنیا را غنیمت شمارید و از اوقات آن برای خدمت به جامعه بخصوص محرومین استفاده کنید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان ۸ سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

خوسفیمشاهده نوشته ها

Avatar for خوسفی

روستای خوسف در ۱۱۰ کیلومتری شهرستان بافق وهمچنین ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بهاباد قرار گرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *